Dnia 16.01.2020 r. na zaproszenie pani Lucyny Lutomskiej-Wiśniewskiej, odwiedziła naszą placówkę pani Kristine Wengerek. Pani Kristine jest rodowitą Australijką, która od wielu lat mieszka w Polsce i uczy języka angielskiego. Przygotowała ona interesującą prezentację, podczas której mogliśmy podziwiać oryginalne przedmioty przywiezione z Australii, np. instrument muzyczny o nazwie didgeridoo, bumerang, australijskie dolary, flagi. Widzieliśmy także slajdy i filmiki ukazujące przepiękne, ale zarazem bardzo niebezpieczne zwierzęta zamieszkujące kontynent. Pani Kristine opowiedziała również o pożarach w australijskim buszu, których skutki odczuwalne będą jeszcze bardzo długo. 'Takich pożarów Australia nie doświadczyła od wielu lat, a najbardziej ucierpiała populacja koali' - powiedziała pani Kristine.

Prezentacje obejrzeli uczniowie następujących klas wraz z opiekunami:

 • 5a - p. B. Siudzińska
 • 5b - p. A. Drzażdżyńska
 • 6b - p. E. Bartnicka-Karasiewicz
 • 6c (gr.1) - p. R. Andrychowicz
 • 6d (gr. 1) - p. A. Alwin-Guziałek
 • 6d (gr. 2) - p. M. Gawrońska
 • 6e - p. R. Andrychowicz
 • 6f - p. L. Lutomska-Wiśniewska
 • 8a - p. J. Wiśniewska
 • 8c (gr. 1) - p. J. Rożek
 • 8c (gr. 2) - p. D. Sikorska
 • 8d - p. R. Łubiński

Nad całością wydarzenia czuwali członkowie kółka językowego Culture Club.

Na koniec należy podkreślić, iż uczniowie mieli niepowtarzalną okazję posłuchać rodzimego użytkownika języka angielskiego 'na żywo', bez tekstu w podręczniku czy odsłuchu w formie audio. Wszystko działo się tu i teraz! Jeszcze raz dziękujemy pani Kristine za niezapomnianą wizytę...

tekst i zdjęcia: p. Lucyna Lutomska-Wiśniewska