Strona główna

W mijającym semestrze uczniowie klas 5c i 6c wzięli udział w międzyszkolnym projekcie edukacyjnym pod nazwą „Ślemy do Was pozdrowienia”. W dzisiejszych czasach tradycyjne wysyłanie pocztówek odchodzi powoli w niepamięć, łatwiej jest napisać mail czy SMS, komunikować się przez portale społecznościowe. Ideą programu było propagowanie wśród uczniów zapomnianego już nieco sposobu przesyłania pozdrowień w formie pocztówek.

Projekt polegał na wymianie widokówek pomiędzy szkołami z całej Polski, a w rezultacie stworzeniu pocztówkowej mapy naszego kraju. W ramach korespondencji wysyłane były przez uczniów widokówki z miejscowości, w której mieszkają. W treści uczniowie przesyłali sobie pozdrowienia, jak również zachęcali do odwiedzenia regionu, który zamieszkują.

Kto wie, może projekt zapoczątkuje nowe formy współpracy między szkołami…

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Drzażdżyńska

wsparcielogo

 showcase schools badge

200smi