Strona główna

W grudniu 2019 roku w „Dwunastce” został podsumowany szkolny projekt „Listopad dla Niepodległej” realizowany w związku w 101. rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę. Podziękowania dla uczniów zaangażowanych w działania przekazał dyrektor szkoły pan Zbigniew Sypniewski. 12 i 13 listopada Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu, Kółka Historycznego i zajęć korekcyjno-kompensacyjnych w ramach dni z literaturą patriotyczną czytali najmłodszym dzieciom z klas 1–3 wiersze opisujących naszą Ojczyznę. Ponadto nagrodzeni zostali uczniowie biorący udział w konkursach projektowych. W konkursie plastycznym „Portret Józefa Piłsudskiego” I miejsce zajęła Jagoda Płuciennik (6c), II miejsce - Maja Kurowska (6d), a III – Dominik Dynaryński (5e) i Korneliusz Jaśkowiak (5b). W konkursie recytatorskim „Piękna nasza Polska cała…” w kategorii uczniowie klas 5-6 I miejsce zajęła Maja Lewicka (5b), II miejsce - Jagoda Jendraszak (6a), a III – Estera Tanaś (5a). Natomiast wśród uczniów klas 7-8 I miejsce zajął Jakub Zawadzki (8d), II miejsce - Maria Tanaś (8a), a III – Marta Grzegorzewska (7b). Dzieci z klas 4 pisały dyktando pod hasłem „Moja mała Ojczyzna”. Najlepiej poradził sobie Maksymilian Bułka, II miejsce zajął Igor Pękała, a III – Agata Sadło (wszyscy z klasy 4b). Podsumowano także konkurs na oryginalną gazetkę klasową dotyczącą Narodowego Święta Niepodległości. I miejsce zajęła klasa 4a, II – 6a, a na III miejscu uplasowały się klasy 5f i 6f, które przygotowały gazetkę wspólnie. W imieniu tych klas gratulacje i nagrody odebrały trójki klasowe. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz słodycze i nagrody książkowe.

Tekst i zdjęcia: Jarosław Stefański

wsparcielogo

 showcase schools badge

200smi