Tradycyjnie  ostatniego dnia przed przerwą świąteczną miała miejsce inscenizacja Jasełek. W tym roku przygotowali je uczniowie klasy 3b pod kierunkiem pań Eweliny Urbaniak i Renaty Bednarz.

Wraz z Zosią i Tomkiem widzowie wędrowali do Betlejem z darami dla małego Jezusa. Niestety, gdy stanęli przy żłóbku okazało się, że ich plecaki są puste, ponieważ przygotowane dary rozdali w  drodze napotkanym potrzebującym. Święty Józef pocieszył dzieci stwierdzając, że wrażliwość na los innych i kochające serca są najpiękniejszym prezentem dla Bożej Dzieciny. Przedstawienie urozmaicały piosenki o tematyce świątecznej, kolędy, gra na instrumentach oraz taniec ze wstążkami.Mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodkimi upominkami. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu dekoracji p. Iwonie Kaczmarek.

tekst: E. Urbaniak, R. Bednarz

zdjęcia: H. Budnik