Strona główna

W grudniu, przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, uczniowie z klas1a i 1d wspólnie ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Świątecznej Krainy na Lednicy. Po dotarciu na miejsce przywitał nas Elf- Siłacz, który zaprowadził nas do szopki bożonarodzeniowej, gdzie zobaczyliśmy żywe zwierzęta. Następnie zwiedziliśmy lapońską osadę. Tam wspólnie z jej mieszkanką- Sam śpiewaliśmy przy ognisku piosenki i słuchaliśmy ciekawych opowieści. Kolejnym punktem programu był pobyt w Komnacie Tradycji. Aby się tam dostać musieliśmy przejść przez kręty labirynt. W komnacie czekał na nas elf, który przypomniał nam tradycje bożonarodzeniowe oraz wigilijne potrawy. Kolejną atrakcją była ogromna bańka mydlana, w którą wskakując, dzieci myślały o swoich marzeniach. Następnie wszyscy uczniowie usiedli przy wspólnym stole, przy którym, z pomocą elfów, wykonały piękny świąteczny stroik i udekorowały lniany worek. Po zakończonej pracy udaliśmy się na spotkanie z Mikołajem, który czekał na nas w swojej chatce przy kominku. Mikołaj porozmawiał z każdym dzieckiem, dowiedział się o czym marzy i obiecał zostawić wymarzony prezent pod choinką. Po spotkaniu udaliśmy się w kolejne ciekawe miejsce jakim było igloo-planetarium. W igloo panował mrok, Elf- Kosmonauta wyświetlał na niebie niesamowite okazy, spadające meteoryty. Dzieci dowiedziały się czym jest mały oraz wielki wóz i zobaczyły jak niebo wygląda w grudniu. Na koniec seansu, na niebie pokazał się Mikołaj pędzący w wielkich saniach ciągniętych przez renifery, który już niedługo dotrze w każdy zakątek na świecie, by obdarować wszystkie dzieci.

Była to bardzo ekscytująca i pełna wrażeń wycieczka. Wszyscy w świątecznych nastrojach wróciliśmy do Gniezna.

Tekst i zdjęcia: Paulina Furmaniak

wsparcielogo

 showcase schools badge

200smi