Strona główna

26 listopada 2019 roku w CAS Largo w Gnieźnie odbyło się spotkanie dotyczące bajek biblioterapeutycznych i teatrzyków kamishibai zatytułowane „Kamishibajanie   w Gnieźnie 2019”. Tegoroczna impreza była okazją nie tylko do ponownego zaprezentowania twórczości ”kamishibajarskiej” z naszego regionu, ale również innych form opowiadania ze szczególnym uwzględnieniem aspektu terapeutycznego opowieści.

Oprócz występów skierowanych do młodszych odbiorców z przedszkoli, szkół i innych placówek oświatowych z Gniezna, odbyła się również część szkoleniowa, która obejmowała wykłady oraz prezentację bajek terapeutycznych nagrodzonych w konkursie organizowanym przez GSW Milenium. Wydarzenie to posłużyło również do wymiany doświadczeń nauczycieli i terapeutów na temat: „Czym zaskakuje mnie teatrzyk kamishibai?”

Nasza szkoła zaprezentowała dwa teatrzyki nawiązujące do książek i biblioterapii. Pierwszy, mówiący o emocjach i zatytułowany „Pan Radosny”, przygotowała  pani Sylwia Łagoda, psycholog szkolny oraz uczniowie działający w Szkolnym Kole Wolontariatu. Drugi – „W krainie książek”, powstał dzięki współpracy biblioteki, psychologa szkolnego i Szkolnego Koła Wolontariatu. W prezentację teatrzyków aktywnie włączyły się uczennice z klasy VIIIc: Monika Porolniczak i Klaudia Ostapiak działające w Szkolnym Kole Wolontariatu i Kole Bibliotecznym.

Sylwia Łagoda

Anna Mężyńska

wsparcielogo

 showcase schools badge

200smi