Strona główna

25 latNasi czytelnicy strony internetowej nie wiedzą zapewne o ważnym jubileuszu, jaki przypada w roku szkolnym 2019/2020. Otóż minęło już 25 lat, od kiedy pani Danuta Beling przygotowuje ze swoimi podopiecznymi czasopismo szkolne „Tuzinek”.

O tym, jakie były początki periodyku, z jaką determinacją formowano kolejne zespoły redakcyjne, ile radości sprawiły nam uzyskane w różnorodnych konkursach nagrody  czy też artykuły w prasie lokalnej i ogólnopolskiej poświęcone aktywności młodych dziennikarzy - tego wszystkiego dowiecie się, zaglądając do prezentacji, przygotowanej specjalnie na tę okoliczność.

75 % całości poświęcono nauczycielce, która „Tuzinkowi” i pracującym w redakcji dzieciom oddała swój prywatny czas, zapał i serce.  Dlatego poprosiłam panią Danutę Beling o współpracę podczas opracowywania tego okrucha historii Szkoły Podstawowej nr 12, któremu nadałyśmy tytuł „Czasopismo szkolne Tuzinek”.

Przez kilka miesięcy cierpliwie przeglądałyśmy kroniki, biuletyny, dyplomy, zdjęcia, artykuły w prasie, archiwalne numery gazetki, a warto wspomnieć, że „Tuzinek”  pierwszy raz ukazał się nieco wcześniej, bo w lutym 1992 roku.

Starałyśmy się wymienić wszystkie osoby, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do powstania, ulepszania, rozwijania technik wydruku czy wreszcie sponsorowania czasopisma.

Jak napisano w Głosie Wielkopolskim 2 czerwca 1993 r.: „… na terenie Gniezna i okolicznych gmin ukazywało się prawie trzydzieści periodyków szkolnych”. Ile z nich pozostało? Odpowiedzcie sobie sami.  Dziś z dumą można stwierdzić, że my w Dwunastce wytrwaliśmy  konsekwentnie ponad ćwierć wieku.

A wszystko to za sprawą pani Danuty Beling!

Życzymy Jej jeszcze wielu pomysłów, wspaniałych redaktorów i satysfakcji.

Tekst: Ewa Kubiak

PREZENTACJĘ OBEJRZYCIE (KONIECZNIE NA DUŻYM MONITORZE), KLIKAJĄC PONIŻEJ NA OBRAZEK LUB WĘDRUJĄC ŚCIEŻKĄ

Strefa ucznia … Uczniowie w działaniu … Czasopismo szkolne „Tuzinek”.

Miłej lektury!

czolowka tuzinek 19

 

wsparcielogo

 showcase schools badge

200smi