Strona główna

411Jeden z uczniów naszej szkoły wykorzystał zdobyte na angielskim umiejętności i postanowił napisać list do Królowej Anglii Elżbiety II. Zapytałam Mateusza,  co nim kierowało i oto co mi odpowiedział:

- Napisałem list do Królowej ponieważ byłem dwukrotnie w Anglii , miedzy innymi pod pałacem Buckingham, ponadto interesuję się monarchią angielską. Królowa Elżbieta jest najważniejszą osobą w rodzinie królewskiej. Ujęło mnie w niej, że w czasie II wojny światowej broniła ojczyzny, a z zawodu jest mechanikiem samochodowym. Bardzo lubię tę „Starszą Panią”, która potrafi uśmiechać się do napotkanych, zwykłych ludzi , takich jak ja.

Bardzo chciałbym porozmawiać z królową osobiście. Ogromnie się cieszę z odpowiedzi, którą otrzymałem na mój list. Zachęcony słowami skierowanymi do mnie w liście, ponownie napisałem do królowej, a obecnie oczekuję na odpowiedź.

Jak widzicie nauka różnych umiejętności to nie tylko przygotowanie do egzaminów, ale praktyczne zdolności przydatne w życiu.

Za zgodą Mateusza udostępniamy list i ciekawostki, które warto znać.

Materiały i tekst nadesłała: Renata Andrychowicz

wsparcielogo

 showcase schools badge

200smi