Strona główna

Dobiegły już końca działania związane z realizacją projektu  finansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego pod hasłem  „Sentymentalna podróż z Wandą Chotomską”. Tytuł konkursu, którego organizatorami byli: Stowarzyszenie Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalne PROMYK Gniezno i Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie, jednoznacznie wskazywał na związki  z twórczością jednej z najpopularniejszych autorek książek dla dzieci i młodzieży.

DSC 0598  DSC 0617 DSC 0624

Do rywalizacji przystąpili również uczniowie Dwunastki z klasy 3a: Jan Mikołajczak, Lena Fajfer, Laura Wierzelewska i Bartosz Bosacki, by zmierzyć  się z tzw. kaligramem ortograficznym. Pod opieką nauczyciela bibliotekarza, pani Anny Mężyńskiej dzieci  dowiedziały się najpierw, czym jest kaligram, jaka jest technika jego tworzenia? Zadanie konkursu ortograficzno-  plastycznego polegało bowiem na stworzeniu uproszczonej wersji kaligramu, czyli na „wypełnieniu” wnętrza liter ZOO wierszami Wandy Chotomskiej o zwierzętach.

W konkursie wzięło udział ogółem 9 drużyn reprezentujących gnieźnieńskie szkoły podstawowe: SP 2, SP 3, SP 5, SP 6, SP 8, SP 9, SP 10, SP 12, SP Milenium oraz dwie szkoły reprezentujące powiat gnieźnieński: SP Fałkowo i SP Łopienno.

Jury konkursu miało bardzo trudne zadanie przy wyłonieniu laureatów. Oceniając prace, brano pod uwagę liczbę wpisanych wierszy, poprawność ortograficzną oraz estetykę wykonania. Każdy z uczestników otrzymał okolicznościowy dyplom oraz książkę Przyjaźń. Opowiastki dla dzieci i zakładkę.

Gratulujemy zwycięzcom konkursu, a wszystkim życzymy rozwijania swoich pasji plastycznych i miłej lektury otrzymanej książki.

Tekst i zdjęcia przesłała: Anna Mężyńska

kaligram ortograficzny laureaci

 

wsparcielogo

 showcase schools badge

200smi