Strona główna

Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat. Taka teczka pełni  funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy czy też zdjęcia. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach. Lapbook jest więc czymś w rodzaju teczki interaktywnej, przypominającej papierowy teatrzyk mieszczący się na kolanach, stąd właśnie taka nazwa.

Lapbook ma wiele zalet: m.in.: rozwija różne umiejętności (czytanie, pisanie, logiczne myślenie, koncentrację); uczy organizacji pracy, cierpliwości i systematyczności; rozwija kreatywność; porządkuje i pogłębia wiedzę; jest atrakcyjną formą nauki; zachęca do powtórek i rozszerzania wiedzy.

Trzecioklasiści z wielką ochotą stworzyli swój pierwszy lapbook o lesie. Już planują następny…

Tekst i zdjęcia : Magdalena Skibińska

wsparcielogo

 showcase schools badge

200smi