Strona główna

mglc2019

5 oraz 6 listopada 2019 r. w ramach Microsoft Global Learning Connection szkoły z całego świata połączyły  się przez Skype, aby przeżyć wspólną przygodę. Uczniowie naszej placówki uczestniczyli w wielu wirtualnych wycieczkach. Połączyli się z Grecją, aby bawić się w grę Mystery Skype, odgadując kraj, z którego pochodzą ich rówieśnicy. Rozmowa odbyła się w języku angielskim, a nasi uczniowie świetnie poradzili sobie z trudnymi pytaniami greckich nastolatków. Odbyliśmy także spotkanie z uczniami Republiki Południowej Afryki oraz ze szkołą podstawową PuyLonchard we Francji, której uczniowie opowiedzieli nam o swoim kraju i jego kulturze.

Cennym doświadczeniem było dla nas połączenie z uczniami z Whitwell Middle School w stanie Tennessee w Stanach Zjednoczonych, którzy pokazali nam Children’s Holocaust Memorial – miejsce pamięci dzieci, które były ofiarami Holokaustu. Młodzież pod opieką pani Sandry Roberts - współautorki projektu opowiedzieli nam o pozytywnych skutkach udziału w tym przedsięwzięciu. Nasi uczniowie wspaniale poradzili sobie z komunikacją. Miejsce pamięci ofiar Holokaustu zrobiło na nich ogromne wrażenie. My natomiast w podziękowaniu za tę lekcję podzieliliśmy się ciekawymi informacjami na temat Polski i naszej kultury. Odkryliśmy odległe zakątki świata, rozmawiając  ze specjalistami z różnych dziedzin, którzy poświęcili nam swój czas i wzbogacili naszą wiedzę. Pokonaliśmy wirtualne mile bez wychodzenia z sali lekcyjnej. Czekamy na kolejną edycję. Jesteśmy pewni, że będzie to podróż pełna emocji, zabawy oraz prób przełamywania barier językowych.

Tekst i zdjęcia przesłała: Ewa Czyżewska - Węcławiak

wsparcielogo

 showcase schools badge

200smi