Strona główna

recyt 2019

Jak oszacować współczesność w polskiej literaturze? Czy warto przeglądać serwisy internetowe poświęcone poezji? Wreszcie, czym jest monografia i kto reprezentuje nurt liryczny w II połowie XX wieku? Odpowiedź na te pytania mogli znaleźć uczestnicy konkursu recytatorskiego, jaki odbył się w naszej szkole 6 listopada 2019 r. Święto poezji rozpoczęło się prezentacją multimedialną przygotowaną specjalnie na tę okoliczność przez polonistkę Ewę Kubiak.

Eliminacje pozwoliły wyłonić reprezentantów Dwunastki do etapu międzyszkolnego.

Miło nam zakomunikować, że spośród dwadzieściorga recytatorów najpiękniej zaprezentowały się:

Weronika Wabińska z klasy 8 a - I miejsce

Maja Lewicka z klasy 5 b - II miejsce

Michalina Grzesik z klasy 8 d - III miejsce.

Ponadto organizatorki, panie: Ewa Iglińska i Ewa Kubiak przyznały trzy  wyróżnienia dla:

Jakuba Kaniastego z klasy 5 d, Nikoli Kowol z klasy 6 e i Estery Tanaś z klasy 5 e.

Gratulujemy!

Tekst i zdjęcia: Ewa Kubiak

wsparcielogo

 showcase schools badge

200smi