4 października 2019 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie pierwszaków na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 12.

Uroczystego pasowania 82 pierwszoklasistów dokonał Prezydent Miasta Gniezna - pan Tomasz Budasz w towarzystwie Dyrektora Szkoły - pana Zbigniewa Sypniewskiego oraz wychowawczyń klas pierwszych: p. Joanny Sineckiej - wychowawczyni klasy 1 a, p. Doroty Łyszczarz i Anny Dzierżyńskiej - wychowawczyń klasy 1b integracyjnej, p. Renaty Hajny - wychowawczyni klasy 1c oraz Pauliny Furmaniak – wychowawczyni klasy 1d.

W czasie tak ważnej uroczystości uczniom klas I towarzyszyli ich najbliżsi - rodzice, dziadkowie, rodzeństwo.

Życzenia dla pierwszaków złożył obecny podczas uroczystości Dyrektor Wydziału Edukacji  p. Marian Pokładecki, życząc uczniom samych sukcesów w szkole.

Uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły w imieniu wszystkich nowych uczniów Dwunastki złożyli:

Hanna Schlabs - uczennica klasy 1a

Igor Podlawski - uczeń klasy 1b

Izabela Rybarczyk - uczennica klasy 1c

Jakub Dzieńkowski - uczeń klasy 1d

Ponadto zgromadzone dzieci złożyły uroczystą przysięgę o następującej treści:

„JA, MAŁY UCZEŃ TEJ SZKOŁY

ŚLUBUJĘ UROCZYŚCIE,

ŻE BĘDĘ UCZYŁ SIĘ PILNIE

ORAZ ZACHOWYWAŁ SIĘ TAK,

JAK PRZYSTAŁO

NA WZOROWEGO UCZNIA TEJ SZKOŁY.”

Pierwszoklasiści musieli wykazać się również znajomością hymnu szkoły oraz Katechizmu Małego Polaka.

Imprezę uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczniów klas integracyjnych: 2d i 3e pod kierownictwem pań: Ewy Mytkowskiej i Honoraty Djaczuk - Cieślewicz.  Panie zadbały nie tylko o stronę organizacyjną, ale przygotowały również oprawę muzyczno - taneczną oraz plastyczną uroczystości. Całość poprowadziła pani Renata Andrychowicz.

Serdecznie dziękujemy.

Tekst: Honorata Djaczuk - Cieślewicz i Ewa Mytkowska