Strona główna

Pierwsza w tym roku wycieczka Szkolnego Koła Turystycznego prowadziła na Dolny Śląsk, z którym łączona jest historia zaginionego w czasie II wojny światowej pociągu ze skarbami Wrocławia. Uczestnicy odwiedzili najpierw Starą Kopalnię Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu – największą atrakcję turystyki przemysłowej w Polsce mieszczącej się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia”. O trudzie związanym z wydobyciem „czarnego złota” opowiadali przewodnicy, którzy przez wiele lat pracowali w tej kopali jako górnicy. Kolejnym punktem wycieczki był imponujący zamek w Książu, trzeci co do wielkości zamek na terenie naszego kraju. Uczestnicy mogli podziwiać nie tylko bogate wnętrza budynku, ale również odkrywali tajemnice związane z tunelami drążonymi w czasie II wojny światowej.

Co prawda gnieźnianie nie znaleźli „Złotego pociągu”, ale wrócili z wycieczki pełni niezapomnianych wrażeń.

 showcase schools badge

200smi