Strona główna

We wtorek, 24 września 2019 roku uczniowie klas 5d i 5f udali się na wycieczkę do Poznania. Najważniejszym punktem wyjazdu było zwiedzanie Portu Lotniczego Poznań-Ławica. Po wykupieniu pakietu „Klasa VIP” uczniowie mieli zapewnionych wiele atrakcji. Na początku w ramach tzw. ścieżki pasażera wydano każdemu okazjonalne karty pokładowe przy stanowiskach check-in. Istotne okazało się zapoznanie z zasadami obowiązującymi w trakcie kontroli bezpieczeństwa. Do strefy zastrzeżonej nie wolno było zabierać płynów, kosmetyków (w tym perfum) powyżej 100 ml, metalowych, ostrych przedmiotów, np. metalowych pilniczków do paznokci, nożyczek. Ponadto należało zdjąć zegarki, paski, biżuterię a niektórzy musieli przejść tę kontrolę boso. Po takim stresie posiłek w restauracji Travel Chef w hali odlotów był jak najbardziej wskazany.

Kolejne punkty wycieczki też przyniosły wiele przeżyć. Najwięcej emocji wzbudził pobyt w strażnicy Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej, gdzie odbyła się prezentacja z udziałem strażaków. Każdy uczestnik mógł wejść do ogromnego wozu strażackiego. Punktem kulminacyjnym był objazd po płycie lotniska autokarem udostępnionym przez WELCOME Airport Services.

Wycieczka była bardzo udana. Mimo chłodu i mgły piątoklasiści głośno wyrażali swoje zadowolenie, a ci którzy zgłodnieli, mogli w drodze powrotnej posilić się w popularnej restauracji serwującej szybkie dania.

Opiekunami wycieczki były panie: Anna Goździńska i Lucyna Kaniasta (rodzice) oraz wychowawcy klas: pani Edyta Gładych-Zielińska i pan Jarosław Stefański.

Tekst: Jarosław Stefański

Zdjęcia: Edyta Gładych-Zielińska i  Jarosław Stefański

 showcase schools badge

200smi