Strona główna

W mijającym roku szkolnym wszyscy uczniowie pierwszego etapu edukacyjnego wspólnie z wychowawcami wzięli udział w projekcie „ABC Ekonomii”.To autorski projekt Artura Czepczyńskiego, właściciela firmy ABC-Czepczyński. Celem abceprojektu było upowszechnianie edukacji finansowej i ekonomicznej, zwiększenie świadomości i wiedzy dzieci w zakresie zagadnień ekonomicznych, finansowych oraz z zakresu przedsiębiorczości. W ramach realizacji projektu wykorzystana została książka pt. „ABC EKONOMII, czyli pierwsze kroki w świecie finansów”, której autorami są Żaneta Kupczyk i Wiktor Czepczyński. Publikacja zawierała 12 opowiadań, z których każde poruszało inne zagadnienie ze świata ekonomii i finansów. Dzieci wraz z jej głównymi bohaterami- Zosią i Maksem, poznawały odpowiedzi na nurtujące pytania, jak na przykład: Czym są pieniądze i skąd się biorą? Co to jest budżet domowy? Co to znaczy, że ktoś jest biedny? Kim są wolontariusze? Gdzie i w jaki sposób można oszczędzać pieniądze? Jaki wpływ na nasz wybór ma reklama? Pomocne w realizacji projektu były również otrzymane scenariusze, karty pracy i infografiki.

abce2Projekt „ABC Ekonomii” doskonale wpasował się w realizację podstawy programowej w klasach I-III. Prowadzone zajęcia sprzyjały kształtowaniu pojęć matematycznych, rozwijaniu myślenia, wzbogacały słownictwo w bardzo szerokim zakresie, a także kształtowały postawy społeczne.

Podróż z Zosią i Maksem do świata finansów i ekonomii była fascynującą i pouczającą przygodą! Warto było wziąć udział w projekcie!

koordynator projektu - Paulina Furmaniak

 showcase schools badge

200smi