Strona główna

Po raz pierwszy od dwudziestu lat pożegnano w naszej szkole ósmoklasistów. Uroczystość odbyła się w auli, w dniu zakończenia roku szkolnego, czyli 19 czerwca 2019r. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał dyrektor Zbigniew Sypniewski, który pożegnanie szkoły nazwał wydarzeniem historycznym, kończącym pewien etap w życiu młodego człowieka, a jednocześnie dającym początek nowego czasu. W swoim przemówieniu podkreślił efekty pracy i sukcesy ósmoklasistów słowami: „Myślę, że będziemy mogli być z Was dumni, tak jak teraz jesteśmy. Zdobyliście nie tylko dobre oceny, ale również wysokie, wyższe niż średnie krajowe i średnie Wielkopolski, wyniki z Waszego pierwszego ważnego egzaminu.” Życzył również, aby w nowej szkole uczniowie odnaleźli miejsce dla siebie i spotykali życzliwych i wymagających nauczycieli. Po przemówieniu pan Zbigniew Sypniewski wręczył, przyznawane od wielu lat wyróżniającym się uczniom, Nagrody Dyrektora Szkoły. Otrzymali je: Julia Strachanowska, Maria Dąbkowska, Barbara Woźniakowska i  Jacek Stachowiak. Gratulacje oraz życzenia sukcesów złożył absolwentom również przewodniczący Rady Rodziców, pan Olgierd Staszewski.  Po części oficjalnej uczniowie klasy 8a zaprezentowali program opracowany przez panią Elżbietę Bartnicką-Karasiewicz oraz panią Lidię Dudę-Machińską, która przygotowała występy solistów i zespołu wokalnego. W przedstawieniu zawarto również filmy prezentujące każdą z klas. Były więc chwile śmiechu, wzruszenia, a nawet łzy. Po części artystycznej w uroczysty sposób dyr. Zbigniew Sypniewski oraz wychowawcy wręczali absolwentom świadectwa ukończenia szkoły i wyniki egzaminu.

Dyrekcja Szkoły, Nauczyciele oraz wszyscy Pracownicy życzą Absolwentom wielu sukcesów i wytrwałości w realizacji  marzeń, a także życzliwości i szacunku od osób spotykanych na swej drodze.

 showcase schools badge

200smi