Strona główna

W maju 2019 r. zaproponowano uczniom Dwunastki konkurs na samodzielnie napisane wierszyki (fraszki, limeryki, bajki z morałem lub zwyczajne rymowanki dziecięce). Ich tematyka musiała dotyczyć zasad prawidłowego odżywiania i potrzeby codziennej aktywności fizycznej. Temat przyciągnął uwagę trzydziestu dziewięciorga dzieci, stąd pomysłodawczyni konkursu, pani Ewa Kubiak, poprosiła do współpracy przy ocenie nadesłanych prac polonistkę, panią Magdalenę Wodyk oraz panią Agnieszkę Foerster, która z racji zakończenia projektu „Trzymaj formę” świetnie czuła powinowactwa tematyczne między „Talerzem zdrowia” a radosną sztuką rymotwórczą.

Jury przyznało trzy miejsca i dwa wyróżnienia.

I miejsce - Konrad Tylerski; II miejsce - Zofia Pućka; III miejsce - Maja Tomczyk

Wyróżnienia: Artur Kozłowski i Maria Dąbkowska

Dyplomy uczniowie odebrali podczas uroczystego spotkania z rąk pana dyrektora Zbigniewa Sypniewskiego. Zwycięzcom gratulujemy a ich wierszyki prezentujemy na stronie poniżej.

Tekst i tablo przygotowała: Ewa Kubiak

limeryki

wsparcielogo

 showcase schools badge

200smi