Strona główna

Papieros EKWszyscy wiedzą, że 31 maja obchodzony jest Światowy Dzień Bez Papierosa.

Końcówka pięknego, wiosennego miesiąca poświęcona jest na walkę z kosztownym uzależnieniem- paleniem papierosów.

O tym jak bardzo kosztownym, przez ostatnie pół roku dowiadywali się uczniowie klas czwartych. Cena właśnie tego uzależnienia jest bardzo wysoka, bo obejmuje nie tylko sferę finansową, ale, co ważniejsze, sferę zdrowotną. Każdy papieros to cztery tysiące niezwykle trujących substancji: od śmiercionośnej nikotyny po aceton, cyjanowodór czy formaldehyd. Roczne koszty palenia Polaków to prawie 30 000 000 000 złotych, co oznacza, że każde dziecko w Polsce do 17 roku życia mogłoby otrzymać dwa laptopy na własność…

Ciekawą audycję na ten właśnie temat, przygotowaną przez nasze koleżanki i kolegów pod okiem pana Jarka Stefańskiego, wysłuchaliśmy w szkolnym radiu „RAZ - DWA”. Natomiast interesującym podsumowaniem jest wystawa prac uczniów klas czwartych na II piętrze szkolnego korytarza.

Tym samym właśnie zakończyliśmy III edycję „Biegu po zdrowie”, do której zaprosiła nas Pani Ewa Cybułka, pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej. 

Za zaproszenie i kolejny rok współpracy bardzo dziękujemy.

Szczególne podziękowania składam na ręce wszystkich wychowawców klas czwartych; którzy podjęli się realizacji projektu, Paniom: Natalii Różewskiej, Joannie Żole, Ewie Ochockiej, Ewie Iglińskiej, Edycie Gładych- Zielińskiej oraz Panu Jarosławowi Stefańskiemu.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Foerster

                       

wsparcielogo

 showcase schools badge

200smi