Strona główna

laureaci stal28 maja 2019 r. Fabian Białkowski, Brajan Jankowski i Klaudia Maciejewska wywalczyli I miejsce drużynowo w XIX edycji Międzyszkolnej Olimpiady Ortograficznej „O Złotą Stalówkę”.

Miło nam ponadto zakomunikować, że indywidualnie mistrzem ortografii Gniezna i zdobywcą symbolicznej „ZŁOTEJ STALÓWKI” został Fabian Białkowski, który odebrał nagrodę główną z rąk Prezydenta Miasta Gniezna, pana Tomasza Budasza.Wszyscy laureaci na co dzień uczęszczają do klasy VII d, a do konkursu zostali przygotowani przez panią Ewę Kubiak.

 

Obwieszczenie wyników polonistka przyjęła z radością, gdyż od wielu lat jej podopieczni sięgają po najwyższe laury w konkursach ortograficznych i gramatycznych. Uczniowie po zakończeniu rywalizacji usłyszeli od swojej nauczycielki, że Szkoła Podstawowa nr 12 może być dumna z ich postawy i zaangażowania, ponieważ wykonali przed samym finałem sporo dodatkowej pracy. Tekst dyktanda, jak stwierdziła przewodnicząca komisji konkursowej- pani Anna Piotrowska, był bardzo trudny. Przy okazji dzieci zrozumiały, iż meandry ortografii każdego mogą nauczyć pokory.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia wykonała: Ewa Kubiak

 

 

 

 

wsparcielogo

 showcase schools badge

200smi