Strona główna

2 kwietnia 2019 r. to dla nas wyjątkowa data- Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Kolejny raz przygotowywaliśmy się do niego pełni pomysłów, ale i refleksji…

Autyzm- świat naszych cudownych uczniów, koleżanek i kolegów „ukrytych za szybą”, w kajdanach emocji, splątanych w ujęciu w słowa tego, co skrywa umysł a jednocześnie wrażliwych w odbieraniu świata, boleśnie odczuwających nierzadko subtelne niuanse, dla których najważniejsza jest stałość, niezmienność. To Oni… Są naszymi znajomymi ze szkolnej ławki. Codziennie spotykamy ich na szkolnych korytarzach. Wiemy, że fascynuje ich szkolna winda a szczególnie jej kolorowe przyciski,natomiast irytują zbyt głośne dzwonki, na których brzmienie zasłaniają sobie dłońmi uszy. Mówiąc krótko- są wyjątkowi, a my nie wyobrażamy sobie bez nich przestrzeni naszej szkoły.

Stąd też tego dnia nasze niebieskie stroje- zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli (czasami nawet niebieskie włosy). Stąd artykuł w szkolnej gazetce wraz ze specjalnym dodatkiem, pieczołowicie wyhaftowanym, niebieskim kwiatkiem z zawieszką, który z dumą nosiło wielu uczniów. Stąd niebieskie balony z ulotkami uświadamiającymi, czym jest autyzm. Stąd niebieskie serca będące elementem wystroju naszej szkoły. Stąd kolorowe ptaki na oknach a wśród nich ten jeden niebieski… To dla Was, kochani!

Życzymy Wam w dniu Waszego święta, abyście na co dzień spotykali się z sympatią, przyjaźnią i zrozumieniem. Aby nasze rozpalone na niebiesko serca ogrzewały Was ciepłem przez całe lata…

Tak na marginesie, takie dni jak ten uświadamiają nam, że Dwunastka to bardzo wyjątkowa szkoła. Wyjątkowa, bo jest prawdziwą kopalnią różnorodności, miejscem pełnym barw... Dobrze tu być RAZEM.

Tekst: nauczyciele wspomagający,

opiekunowie i członkowie SU;

Zdjęcia: Izabela Bujanowska, Agnieszka Foerster

wsparcielogo

 showcase schools badge

200smi