Strona główna

We wtorek 2 kwietnia 2019 r. odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Ekologiczno-Sportowy dla uczniów klas drugich.Chęć udziału w konkursie wyraziło siedem gnieźnieńskich szkół: SP 1, SP 2, SP 3, SP 8, SP 9, SP 10 i SP 12.Placówki reprezentowały sześcioosobowe zespoły składające się z trzech dziewczynek i trzech chłopców.Uczniowie mieli okazję wykazać się umiejętnościami sportowymi, jak również wiedzą  z zakresu ekologii. Dla uczestników konkursu przygotowano dziewięć zadań. Uczniowie rozpoznawali odgłosy zwierząt, rozwiązywali zagadki, nazywali rośliny i zwierzęta chronione w Polsce, układali kolorowe rytmy, segregowali śmieci,rzucali gazetową kulą do celu, skakali z butelką, zapisywali rady młodego ekologa. Dzieci podczas wykonywania zadań dobrze się bawiły.

Miło nam poinformować, że I miejsce zajęli uczniowie SP 3, II miejsce dzieci z SP 2 i III miejsce zajęli uczniowie z SP 9. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom, nagrodę książkową i słodycze. Zwycięskie drużynyotrzymały nagrody indywidualne. Sponsorem nagród była Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie oraz firmy SatpolGniezno i Wrigley.

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za udział i gratulujemy ogromnej wiedzy i sportowej postawy.

Organizatorkami konkursy były panie: Paulina Furmaniak, Joanna Sinecka, Marta Mikołajczak, Renata Szczepańska. Dziękujemy za pomoc pani Ewie Mytkowskiej i Jolancie Malan oraz paniom z SP 10 i SP 8 zasiadającym w jury.

Tekst: Marta Mikołajczak, Paulina Furmaniak

wsparcielogo

 showcase schools badge

200smi