Strona główna

czolowka IV konfer chmuraWykłady, pokazy i warsztaty skupiły w dniach 5-6 kwietnia 2019 r. grono pasjonatów nowoczesnej edukacji, cyfryzacji szkół i wdrażania innowacyjnych narzędzi informatycznych w szeroko pojęty proces dydaktyczny.

To ważne dla całej oświaty wydarzenie miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 12 w Gnieźnie. Z dumą podkreślił to, witając przybyłych gości, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12, pan Zbigniew Sypniewski.

Uroczystą formułę otwarcia IV konferencji „Szkoły w chmurze…” wygłosił wiceprezydent Gniezna, pan Michał Powałowski, który mocno zaakcentował słuszność idei objęcia gnieźnieńskich placówek siecią światłowodową i wyposażenia ich w pracownie terminalowe. Korzystając z okazji podkreślił również zasługi pana Pawła Jagielskiego w pilotowaniu, koordynowaniu i organizacji kolejnych czterech już edycji tegoż wydarzenia.

Udział w konferencji odzwierciedla myślenie perspektywiczne nauczycieli i ich aspiracje, by postawić na człowieka, wykorzystując jego intelektualny potencjał do eksploracji nowych technologii.

Bardzo ciekawie mówił o tym podczas wykładu inauguracyjnego prof. dr hab. inż. Wojciech Cellary z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, wielki zwolennik dialogu informatyków z różnymi grupami zawodowymi i społecznymi.

Kolejni prelegenci zaakcentowali także wyzwania, przed jakimi stoją rodzice i nauczyciele „cyfrowych” uczniów, a w szczególności konieczność naszej współobecności w Internecie razem z młodymi ludźmi.

Wśród wykładowców obok wielu ważnych reprezentantów branży IT znalazł się również gość z Republiki Czeskiej Bohumír Soukup, programista, który w ekspansywny sposób zaprezentował program SGP Baltie.

Czas spędzony w Dwunastce buduje podwaliny do realizacji przez nauczycieli inspirujących projektów edukacyjnych z wykorzystaniem nauki programowania, nowoczesnych urządzeń cyfrowych czy rozwiązań technologicznych na miarę XXI wieku.

Nie byłoby tego ważnego wydarzenia, gdyby nie wysiłek wielu firm i osób, zaangażowanych w sposób bezpośredni bądź pośredni w organizację konferencji, gdyby nie patronat honorowy i wsparcie konkretnych instytucji, wreszcie gdyby nie gościnność gospodarzy, którzy kolejny raz otworzyli podwoje Dwunastki. Wszystkim umieszczonym na plakacie serdecznie dziękujemy.

A tablo konferencja B tablo konferencja

W kuluarach wybrzmiewały opinie, iż organizatorzy: Szkoła Podstawowa nr 12 przy współpracy Szkoły Podstawowej nr 3 i Miasta Gniezna stanęli na wysokości zadania, a konferencja wyszła naprzeciw oczekiwaniom społecznym.

Więcej informacji i fotografii na temat tego wydarzenia znajdziecie w zakładce Cyfrowa szkoła … podstrona … Konferencje… IV konferencja…

Poniżej prezentujemy tylko małe cuda techniki.

Tekst i zdjęcia: Ewa Kubiak

 showcase schools badge

200smi