Strona główna

chemik mlodyW dniu 19.03.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Gnieźnie odbył się międzyszkolny konkurs chemiczny Mendelejew pt. „Węgiel - ten sam, a jednak inny". Uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą na temat węgla, występowania tego pierwiastka w przyrodzie, roli w organizmie człowieka a także jego odmian alotropowych- diamentu i grafitu, dwutlenku węgla i innych związków zawierających ten pierwiastek. Oprócz typowych umiejętności wyćwiczonych na lekcjach chemii, trzeba było wykazać się wiedzą pozyskaną ze źródeł pozaszkolnych.

W rywalizacji wzięło udział 28 uczniów z 14 szkół podstawowych z Gniezna, Wrześni, Trzemżala i Kruchowa. Poziom konkursu był niezwykle wysoki. Wystarczy wspomnieć, że najlepsza "trójka" przegrywała ze sobą tylko o 1 punkt.

W efekcie zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców:

I miejsce zajęła Anna Urbanek ze Szkoły Podstawowej Milenium,

II miejsce zajął Oliwier Walczak ze Szkoły Podstawowej nr 3,

III miejsce zajęła Anna Chojnacka ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Nasza uczestniczka Zuzanna Wachowska zajęła V miejsce. Gratulujemy!

Podczas oczekiwania na wyniki konkursu uczniowie nie tylko zaspokoili głód i ugasili pragnienie, ale także uczestniczyli w warsztatach fizycznych przygotowanych przez uczniów klas ósmych pod czujnym okiem pani Joanny Wiśniewskiej.

Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a finałowa trójka nagrody książkowe. Jeszcze raz gratulujemy uczniom tak szerokiej wiedzy, a nauczycielom pilnych i ambitnych podopiecznych.

Tekst i zdjęcia nadesłała: Magdalena Kapelińska

 showcase schools badge

200smi