Strona główna

20 pyt„Jak było w szkole?”- to pytanie najczęściej zadawane przez rodziców w roku szkolnym! Odpowiedź jest zwykle jedna: „Dobrze”. To nie mówi rodzicom nic, oni przecież chcą wiedzieć dużo więcej!

Przedstawiam Państwu propozycję 20 pytań zaproponowanych przez Panią Karolinę Ślusarczyk - filologa, pedagoga, redaktorkę serwisu internetowego Dzieci są ważne (www.dziecisawazne.pl). Autorka zaprasza nas do refleksji i zmiany sposobu interesowania się przeżyciami szkolnymi naszych dzieci. Komentując proponowany zbiór pytań, Pani Katarzyna mówi: „Oto lista atrakcyjniejszych pytań o szkołę, na które odpowiedź nie będzie już taka oczywista. Może nie są doskonałe, ale mam kilka nawet jednozdaniowych wypowiedzi, które często prowadzą do ciekawych rozmów i zabawnych odpowiedzi. Dzięki nim poznaję też spostrzeżenia dziecka, jego myśli i uczucia na temat szkoły.”

Tekst i plakaty przygotowała: Sylwia Łagoda

ZAPRASZAMY NA PODSTRONĘ SZKOLNEGO PSYCHOLOGA. Znajdziecie tam wskazówki adresowane zarówno do ucznia, jak i rodzica. Przeczytacie informacje o formach pomocy psychologicznej świadczonych w SP 12 oraz o różnych ciekawych inicjatywach. (red.)

 showcase schools badge

200smi