Strona główna

W czasie ferii zimowych w naszej szkole odbywały się półkolonie. Wzięło w nich udział 30 uczniów. Na dzieci czekało wiele atrakcji.

W poniedziałek po zapoznaniu się uczestników i zabawach integracyjnych dzieci stworzyły kodeks zasad obowiązujących w grupie na czas trwania półkolonii. Następnie wybrały się na wycieczkę do „Naszej Zagrody Alpaki i Przyjaciele". Rozgrzane długim spacerem wysłuchały ciekawostek o życiu alpak, napiły się gorącej, malinowej herbatki i co najważniejsze cieszyły się bliskim kontaktem ze zwierzętami głaszcząc je, karmiąc i czesząc. To było wspaniałe doświadczenie, które przyniosło dzieciom wiele radości. Okazało się jednak, że nie wszystkie dzieci lubią taki bliski kontakt ze zwierzątkami. Uczestnicy wrócili do szkoły bardzo głodni i chętnie zjedli przygotowany przez panie kucharki obiadek. Po obiedzie dzieci wykonały bałwanki z papieru, na te prawdziwe niestety śniegu zabrakło.

We wtorek grupa miała od rana czas na swobodne zabawy i bliższe zapoznanie się. Później było wyjście do kręgielni w klubie „Nest”. Tam dzieci miały okazję wykazać się sprawnością ruchową i doskonalić swoje umiejętności w grze w kręgle. Po powrocie do szkoły uczestnicy półkolonii relaksowali się ćwicząc jogę. Niewątpliwą atrakcją tego dnia były zajęcia z wykorzystaniem robotów TRUE TRUE, które mogliśmy poznać dzięki życzliwości firmy Vision Distribution. Dzieci programowały je przy pomocy kolorowych kart, rozwiązywały muzyczne zagadki. W zespołach tworzyły trasy dla robotów, rysując je mazakami na kartkach.

Kolejnego dnia wybraliśmy się do kina Helios na bajkę pt. „Ralph Demolka w Internecie”, którą dzieci oglądały z ogromnym zainteresowaniem. Po długim spacerze apetyty znów dopisywały. Po obiedzie i chwili odpoczynku czekała na półkolonistów spora dawka ruchu na hali sportowej.

W czwartek od rana dzieci rozruszały się na zajęciach muzyczno-plastycznych. Wykonały w grupach przy dźwiękach muzyki pracę na temat: „Podwodny Świat”. Później było wyjście na basen, a tam wspaniałe zabawy w  wodzie, pływanie, gra w piłkę, jazda na zjeżdżalni, relaks w jaccuzi –zgodnie z zainteresowaniami. Po pysznym obiedzie czekało nas spotkanie z panem ratownikiem medycznym, który w ciekawy sposób opowiedział i pokazał jak udzielać pierwszej pomocy. Przekazaną wiedzę utrwalaliśmy poprzez ćwiczenia.

Piątek upłynął na zabawach z robotami TRUE TRUE. Dzieci programowały trasy dla robotów korzystając z kart i specjalnych plansz (w mieście, w ZOO, na wyspie). Mogły również wykazać się kreatywnością budując z klocków Lego miasteczko dla TRUE TRUE. Kontakt z tymi sympatycznymi robotami przysporzył dzieciom wiele radości. Tego dnia odbyła się również wycieczka do Muzeum Zabytków Kultury Technicznej, gdzie uczestnicy mieli okazję zobaczyć i dotknąć mnóstwo ciekawych eksponatów, wzięli tez udział w warsztatach.

Te kilka dni minęły bardzo szybko i nadszedł czas, aby się pożegnać. Mamy nadzieję, że każdy uczestnik wrócił z półkolonii bogatszy o nowe doświadczenia i nowe znajomości. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas !

Paulina Furmaniak, Agata Sternel,  Marta Mikołajczak

 showcase schools badge

200smi