Strona główna

Wzorem lat poprzednich w dniach 11 - 13 grudnia 2018 roku biblioteka szkolna zorganizowała i przeprowadziła trzydniowy kiermasz książek we współpracy z wydawnictwami Ateneum, Drugi Tom oraz z Hurtownią i Księgarnią Taniej Książki w Tuliszkowie.

W przygotowywanie książek do sprzedaży (wycena, pakowanie, przygotowywanie stoisk, rozkładanie, nadzór i sprzedaż) aktywnie włączyli się członkowie koła bibliotecznego oraz wolontariusze z klasy V e i panowie woźni, którzy pomogli nam w transporcie książek. Dzięki ich pomocy cała akcja przebiegła sprawnie a wszyscy zainteresowani mieli swobodny dostęp do woluminów i mogli się z nimi zapoznać przed dokonaniem zakupu. A oferta kiermaszowa była bardzo ciekawa i bogata – od książeczek i kolorowanek dla najmłodszych, przez bajki, baśnie, legendy, opowiadania i powieści, po literaturę popularnonaukową. Każdy – dzieci, młodzież i dorośli - mógł znaleźć coś dla siebie w atrakcyjnej i przystępnej cenie bądź sprawić bliskim miły prezent pod choinkę. Dzięki kiermaszowi biblioteka wzbogaci się o ciekawe pozycje albumowe i książki z literatury pięknej oraz zapewni nagrody dla uczniów – laureatów konkursów i imprez bibliotecznych. Wszystkim naszym klientom dziękujemy, życząc w Nowym Roku 2019 wielu niezapomnianych chwil z dobrą książką.

Tekst i zdjęcia: Anna Mężyńska

 showcase schools badge

200smi