Strona główna

ikona zyzliwosci „Co to jest życzliwość?- odpowiedzi na to pytanie szukały Bajkoludki i Ufoludki, które dnia 21 listopada 2018 r., w Światowym Dniu Życzliwości, przybyły do naszej szkoły z przyjacielska misją.

A więc życzliwość jest słodka jak wata cukrowa, rozśmiesza ponurą minę, pomaga, ma otwartą postawę, przegania zły nastrój, mówi miłe słowa i uśmiecha się, uśmiecha, uśmiecha… 

Kosmiczni przybysze, poznawszy sekret życzliwości, zaprosili wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły do wspólnej zabawy. Tradycyjnie drzewo życzliwości ugięło się pod ciężarem pozdrowień, podziękowań i ciepłych życzeń. Dzięki życzliwym słowom, zapisanym na żółtych płatkach, rozkwitł kwiat słonecznika- symbol życzliwości. Uczniowie odważnie podjęli „Wyzwanie Mentosa” i nawiązali znajomość w sposób wskazany na wylosowanych drażetkach. Mogli także dołączyć do życzliwych na wspólnej fotografii. Przez cały dzień po szkole przechadzały się dziesiątki uśmiechniętych kotków- to efekt pracy wolontariuszek, malujących twarze.

Ponadto gościliśmy uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kłecku. Wraz z opiekunami zaprezentowali oni teatr ilustracji kamishibai i udowodnili, że choć każdy z nas jest inny, to w gruncie rzeczy wszyscy jesteśmy tacy sami.

Szkolni wolontariusze także wystąpili z przygotowaną przez siebie historyjką pt. „Pan Radosny”.

Prawdziwym hitem tegorocznych obchodów Dnia Życzliwości okazały się „życzliwe” babeczki. Upieczone przez uczniów słodkie niespodzianki skusiły nas lukrowanymi uśmiechami. Było pysznie! Dziękujemy wszystkim za wspaniały dzień, który naładował nas pozytywną energią.

NIECH ŻYCZLIWOŚĆ ZOSTANIE Z WAMI PRZEZ CAŁY ROK!

Tekst i zdjęcia na stronę przesłała Sylwia Łagoda

 showcase schools badge

200smi