Strona główna

Samorząd Uczniowski włączył się do akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. W październiku i listopadzie starsze koleżanki: Zosia, Marysia, Lena i Ula odwiedziły wszystkie klasy 1-3 i przeczytały 3 krótkie opowiadania („Pusia”, „Cukiereczek” i „Teatr”) Dzieci słuchały starszych koleżanek z uwagą. Potrafiły odpowiedzieć na wszystkie pytania, które po przeczytaniu lektury zadały dziewczyny.

Chcielibyśmy zachęcić szczególnie rodziców młodszych dzieci do codziennego czytania i przypomnieć o korzyściach, które z tego płyną. Czytanie wspiera rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny dziecka. Pomaga w budowaniu więzi rodzica ze swoja pociechą, wzmacnia poczucie własnej wartości - dziecko czuje się ważne i potrzebne, gdy poświęcamy mu swój czas. Czytając systematycznie wzbogacamy język dziecka - ma ono większą łatwość wypowiadania się. Pobudza i rozwija wyobraźnię. Może mieć działanie terapeutyczne, kiedy czytamy o bohaterach i sposobach w jaki sposób rozwiązują swoje problemy, pokazujemy jak mogą sobie radzić w trudnych sytuacjach. Poszerza wiedzę o konkretnych dziedzinach, pobudza ciekawość, rozwija zainteresowania, uczy logicznego myślenia, uczy odróżniać dobro od zła.

Wybierajcie książki, które sami lubicie i których czytanie sprawia Wam przyjemność. Zapraszamy również do korzystania z zasobów szkolnej biblioteki.

 tekst i zdjęcia M. Mikołajczak

 

 showcase schools badge

200smi