Strona główna

W poniedziałek 19 listopada naszą szkołę odwiedzili aktorzy zaprzyjaźnionego  Studia Teatralnego Herbi z Leszna. Tym razem wystąpili dla dzieci w przedstawieniu pt. „Piękna i Bestia” opartym na motywach znanej baśni. Spektakl opowiadał o pięknej dziewczynie Belli  oraz Bestii- zaklętym, nieszczęśliwym księciu. Dobre serce Belli, jej skromność i szczerość sprawiły, że okrutna klątwa straciła swą moc.

Głównym przesłaniem przedstawionej baśni był morał, mówiący, iż piękno człowieka kryje się wewnątrz i bywa często niewidoczne przy pierwszym spojrzeniu. Nie należy oceniać drugiego człowieka po wyglądzie.

Dzięki kolorowej scenografii oraz wspaniałej grze aktorów spektakl wzbudził duże zainteresowanie wśród widzów i pozostawił miłe wrażenie.

Tekst: Paulina Furmaniak

 showcase schools badge

200smi