Strona główna

Szkoła Podstawowa nr 12 w Gnieźnie serdecznie zaprasza dyrektorów szkół i przedszkoli, nauczycieli, specjalistów: pedagogów, psychologów, logopedów, pedagogów specjalnych, terapeutów, lekarzy, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych na sesję wykładów otwartych pt. „Autyzm-okiem praktyka”, organizowaną we współpracy z Fundacją „Nowa Nadzieja” z Kalisza w ramach Europejskiego Tygodnia Autyzmu w dniu 5 grudnia 2018 r. w godz. 1000-1600.

Wydarzenie obejmuje 5 wykładów, prowadzonych przez terapeutów- praktyków oraz pokaz filmu „Życie animowane” (nominacja do Oskara w 2017 r.). Celem naszej akcji  jest poszerzanie świadomości rodziców, nauczycieli i specjalistów na temat całościowych zaburzeń rozwoju, zwłaszcza w aspekcie praktycznym, tj. możliwości uzyskania efektywnej pomocy terapeutycznej dla dzieci  z zaburzeniami neurorozwojowymi. Oprócz kształtowania korzystnych dla postępowania terapeutycznego postaw jak również prezentacji metod terapeutycznych akcja przysłuży się integracji środowiska i poprawie współpracy między rodzicami a placówkami udzielającymi wsparcia.

Materiały nadesłała:  Sylwia Łagoda

autyzm send A4 Nowa Nadzieja europejski tydzien autyzmu 2018 plakat

 showcase schools badge

200smi