Strona główna

skypeMiło nam poinformować, że nasza szkoła jako członek globalnej sieci innowacyjnych szkół - Microsoft Showcase School wzięła w tym roku udział w Skype-a-thone i zdobyła odznakę SAT2018.

Nowe doświadczenie, jakiego się podjęliśmy polegało na wybraniu krajów, ekspertów lub wirtualnych wycieczek i połączeniu się za pomocą Skype’a w dniach 13-14 listopada. Tegoroczne motto brzmiało „Otwarte serca, otwarte umysły” i wskazało drogę, jaką pokonają nasi uczniowie. Za pomocą Skype mieli okazję nie tylko zobaczyć nowe miejsca, ale także wykazać się empatią, wspomagając potrzebujących. Jako początkujący użytkownicy zaplanowaliśmy połączenia z ekspertami z Egiptu - Muzeum w Kairze, Danii - nauczycielka klasy językowej, Włoch - morskie zoo, Radomia - klasa technikum oraz Australii - klasa Miss Archer. Także wirtualne wycieczki, zatem  zwiedzanie bez wychodzenia z klasy. Naszym celem był Park Yellowstone w Wyoming, Sea Turtle Rehab Center
z Kalifornii, Healthy Oceans, rozmowa z Jennifer Nolan, jak również rozmowa na temat kariery dziennikarza i filmowca dokumentalisty z dziennikarzem z Pulitzer Center.

W tegorocznym maratonie brały udział 102 kraje z całego świata, a naszym celem była podróż bez wychodzenia z sali i pokonanie 14 tysięcy wirtualnych mil, za które firma Microsoft zobowiązała się przekazać fundusze na rzecz edukacji 35 000 dzieci. Dzięki zaangażowaniu ogromnej ilości osób pobiliśmy rekord - 23,629,665 przebytych wirtualnych mil.

Ten nowoczesny sposób poznawania świata i pracy na pewno zagości na lekcjach w naszej szkole oraz stanie się elementem rozwoju naszych uczniów.

Tekst: Renata Andrychowicz i Alicja Alwin – Guziałek

sat18 twitter cover photo teacher

 showcase schools badge

200smi