Strona główna

W czwartek, 8 listopada 2018 r. wolontariusze z klasy 5 e wraz z opiekunem, nauczycielem bibliotekarzem Anną Mężyńską, udali się na cmentarz św. Piotra, aby przy pomniku ze znamiennym napisem: POLEGŁYM W OBRONIE WIARY I OJCZYZNY 1918-1919 WDZIĘCZNI RODACY” oraz na grobach powstańców wielkopolskich zapalić znicze. Ten symboliczny w swoim wymiarze gest stanowił hołd wdzięczności żołnierzom, którzy oddali życie za niepodległą Polskę. Akcja miała także na celu włączenie się w obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości oraz uświadomienie młodemu pokoleniu, że patriotyzm Polaków i pamięć o przodkach pozwoliły przetrwać najtrudniejsze chwile i wrócić wolność naszemu krajowi. Bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami. Pielęgnujmy nasze tradycje i zwyczaje narodowe, ale nie zapominajmy o historii i ludziach, którzy ją tworzyli.

Tekst i zdjęcia : Anna Mężyńska

 showcase schools badge

200smi