Strona główna

We wtorek 23 października 2018 r. pracownicy Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gnieźnie, jak co roku, odwiedzili najmłodszych uczniów naszej szkoły w ramach akcji „PEC  czyta dzieciom”. Inicjatywa ta z jednej strony wspiera ogólnopolski projekt „Cała Polska czyta dzieciom”, z drugiej pokazuje najmłodszym mieszkańcom miasta zalety ekologicznego ciepła systemowego. W tym celu wykorzystana została książeczka pt. „Czerwony Kapturek w mieście zimą”, która w oparciu o znaną bajkę informuje o cieple systemowym, uczy jak należy zachowywać się, by oszczędzać energię cieplną i dbać o środowisko naturalne.

Dzieci uważnie słuchały czytanej historyjki, dzięki czemu doskonale poradziły sobie z uzupełnieniem krzyżówki i rozwiązaniem zagadek. Dużo radości sprawiła pierwszakom pogawędka i wspólne zdjęcie z Cieplikiem- maskotką PEC. To było miłe i pouczające spotkanie. Nawyki ekologiczne warto kształtować od wczesnego dzieciństwa.

Tekst i zdjęcia: Paulina Furmaniak

 showcase schools badge

200smi