Strona główna

W piątek 5 października 2018 r. w naszej szkole miało miejsce ważne wydarzenie - pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie. Zgromadzonych w sali gimnastycznej gości serdecznie przywitała prowadząca uroczystość, pani Justyna Wojtkowiak. Następnie zaprosiła na część artystyczną w wykonaniu uczniów z klas 2a i 2d, przygotowaną przez panią Magdalenę Skibińską i panią Barbarę Przybylską. Nie było to zwykłe przedstawienie, gdyż oczom uczniów, rodziców i nauczycieli ukazały się duchy szkoły. Na szczęście były to przyjazne duszki, których zadaniem było przeegzaminowanie pierwszoklasistów i sprawdzenie, czy zasłużyli oni na miano uczniów Dwunastki. Pierwszaki, rozwiązując kolejne zagadki i zadania, musiały wykazać się wiedzą na temat szkoły, znajomością symboli narodowych, zasad kulturalnego i bezpiecznego zachowania. Na szczęście egzamin został pomyślnie zdany. Część artystyczną wzbogaciły występy taneczne dziewcząt z klas: 6d, 7a, 8a, które publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

Po części artystycznej głos zabrał Dyrektor Szkoły, zwracając się bezpośrednio do pierwszoklasistów. Pogratulował im wzorowo zdanego egzaminu, życzył powodzenia w nauce, radości ze zdobywania wiedzy i wspaniałych przyjaźni. Jednocześnie zapewnił najmłodszych uczniów Dwunastki, że zawsze mogą liczyć na pomoc ze strony starszych kolegów i pracowników szkoły.

Następnie przedstawiciele klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły oraz odcisnęli ślady kciuków w pamiątkowej księdze.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było pasowanie przez Dyrektora Szkoły wszystkich pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie. Bohaterowie tego dnia otrzymali również dyplomy i drobne upominki. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem hymnu szkoły i wykonaniem pamiątkowych fotografii.

Tekst: Paulina Furmaniak

 showcase schools badge

200smi