Strona główna

czytelnik 2018Frazeologii języka uczymy się na co dzień, używając różnych zwrotów. Właśnie obiło mi się o uszy, że panie bibliotekarki przygotowały z myślą o amatorach lokalnego księgozbioru jakąś niespodziankę. Czułam przez skórę, że muszę natychmiast zobaczyć to na własne oczy. Było warto wygospodarować przerwę i wyruszyć w poszukiwaniu dzieci, które połykają książki.

I cóż, żadnego mola książkowego nie spotkałam, ale za to mogłam podziwiać interesującą gazetkę nie tylko promującą czytelnictwo, ale w dodatku nawiązującą do rocznicy 100-lecia ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. 

Pobyt w bibliotece osłodził mi widok sympatycznych dzieci, które zastanawiały się, jaką książkę wybrać do poduszki. Oczywiście panie bibliotekarki: Anna Mężyńska i Elżbieta Kozanecka, służyły jak zawsze profesjonalną pomocą.

Przy okazji warto po raz wtóry przypomnieć o tzw. szkolnej półce bookcrossingowej, która została ustawiona w segmencie A na drugim piętrze. Ideę nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscu celowo utworzonym odświeżyła pani Jadwiga Marczuk już pod koniec ubiegłego roku szkolnego. Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 12 odwołują się do przeróżnych metod popularyzacji czytelnictwa. Musimy wierzyć, że się uda, nawet w dobie królowania multimediów.

I pamiętajmy słowa Józefa Czechowicza:  „Kto czyta, żyje wielokrotnie!”

Tekst i zdjęcia: Ewa Kubiak

 showcase schools badge

200smi