Strona główna

W imieniu Dyrektora szkoły rodziców, nauczycieli oraz uczniów powitała pani Elżbieta Bartnicka-Karasiewicz. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że 3 września 2018 roku będzie dniem, który na zawsze pozostanie w pamięci pierwszoklasistów, gdyż jest to dzień, który rozpoczyna nie tylko naukę w Szkole Podstawowej nr 12 w Gnieźnie, ale całą karierę naukową. Zaznaczyła, że takim ważnym wydarzeniom towarzyszą różne uczucia – z jednej strony radość, oczekiwanie, ale też niepewność, a nawet lęk przed tym, co nowe. Emocje te udzielają się nie tylko dzieciom, ale również dorosłym – nauczycielom i rodzicom. Pani Dyrektor życzyła zebranym, by wszelkie obawy okazały się bezpodstawne. Zapewniła rodziców, że oddają swoje największe skarby w ręce wykwalifikowanej i doświadczonej kadry, dla której najważniejsze jest dobro uczniów. Życzyła jednocześnie jak najwięcej powodów do radości i dumy z własnych dzieci.

Paniom uczącym w klasach pierwszych życzyła dobrej współpracy z rodzicami, wytrwałości i cierpliwości oraz inspiracji do pracy z najmłodszymi uczniami. Na zakończenie pani Elżbieta Bartnicka-Karasiewicz złożyła życzenia bohaterom tego dnia – pierwszoklasistom, by każdy dzień spędzony w szkole był dla nich edukacyjną przygodą niosącą z sobą mądrość, piękno i dobro. Wyraziła również nadzieję, że dzieci będą dumne z tego, że są uczniami Dwunastki, a Dwunastka dumna ze swoich uczniów.

Tekst: E. Bartnicka- Karasiewicz

Zdjęcia: Natalia Różewska

Uczniów klas starszych powitał pan Dyrektor Zbigniew Sypniewski, którego ciepłe słowa wybrzmiały przez nowoczesny, szkolny radiowęzeł. Czwartoklasiści z kolei spotkali się z Dyrekcją szkoły w auli, gdzie nastąpił przydział do poszczególnych klas i sal.

 showcase schools badge

200smi