Strona główna

28 lutego 2018 r. przybyli do naszej szkoły uczniowie klas medycznych z I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie.  Spotkali się z siódmoklasistami, aby popularyzować wiedzę na temat zapobiegania chorobom nowotworowym ze szczególnym uwzględnieniem raka jelita grubego.

Licealiści przygotowali amatorski film na temat niektórych przyczyn chorób dolnego odcinka przewodu pokarmowego, metod diagnostyki czy sposobów leczenia. Podczas krótkiej prelekcji starali się uświadomić młodszym kolegom, jak ważne są działania profilaktyczne oraz zdrowy styl życia.

W kolejnym dniu najmłodsze dzieci z klasy 1 d i 1e mogły, budując piramidę żywieniową, ustalić w formie zabawy, jak należy prawidłowo się odżywiać i postępować, by nasz organizm właściwie funkcjonował. Na koniec uczestnicy otrzymali ulotki z informacjami o kolonoskopii oraz  czynnikach zwiększających ryzyko wystąpienia raka jelita  grubego.

Ta cenna inicjatywa została pozytywnie przyjęta przez społeczność Dwunastki.

Tekst: Ewa Kubiak

Zdjęcia : Agata Sternel

 showcase schools badge

200smi