Strona główna

W tegorocznych półkoloniach wzięło udział 30 uczniów z klas I-VII. Taki sposób spędzenia ferii to doskonała okazja do nabrania pierwszych doświadczeń w samodzielnym spędzaniu czasu poza domem. Każdy dzień przynosił nowe atrakcje. I tak: w poniedziałek doskonaliliśmy umiejętności społeczne, nawiązywaliśmy nowe znajomości, zgłębialiśmy tajemnice światła, uczestniczyliśmy w spartakiadzie sportowej. Wtorek spędziliśmy w kinie na wzruszającym i jednocześnie pouczającym filmie pt.: ”Cudowny chłopak”. Najmłodsi obejrzeli bajkę pt.: „Pszczółka Maja- miodowe igrzyska”. W środę udaliśmy się do poznańskiej jump areny, gdzie rozwijaliśmy umiejętności akrobatyczne. W kolejnym dniu poznaliśmy tajemnicę Kamishibai, czyli japońską sztukę opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej, otwartej częściowo skrzynki, pełniącej rolę sceny. W ostatnim dniu półkolonii  spotkaliśmy się z pracownikami Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, którzy otworzyli nam walizkę pełną tajemnic… Na koniec czekała nas wesoła zabawa w zaprzyjaźnionej Fun bazie.

Nad bezpieczeństwem uczestników półkolonii czuwały panie: Iwona Strzyżewska, Edyta Wojciechowska, Magdalena Skibińska. Nie można pominąć pań kucharek, które codziennie przygotowywały dla nas pyszne obiady.

Tekst: Magdalena Skibińska

 showcase schools badge

200smi