Strona główna

W poniedziałek 5 lutego 2018 r. przedstawiciele Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gnieźnie po raz kolejny odwiedzili najmłodszych uczniów naszej szkoły w ramach akcji „PEC  czyta dzieciom”. Inicjatywa ta z jednej strony wspiera ogólnopolski projekt „Cała Polska czyta dzieciom”, z drugiej pokazuje już najmłodszym mieszkańcom naszego miasta, w jaki sposób można bezpiecznie i wygodnie zagwarantować sobie komfort cieplny. W tym celu wykorzystywana jest książeczka pt. „Czerwony Kapturek w mieście zimą”, która w oparciu o znaną bajkę informuje o cieple systemowym, uczy jak należy zachowywać się, by oszczędzać energię cieplną i dbać o środowisko naturalne. Dzieci uważnie słuchały czytanej historyjki, dzięki czemu poradziły sobie doskonale z uzupełnieniem krzyżówki i rozwiązaniem zagadek. Dużo radości sprawiła pierwszakom pogawędka i wspólne zdjęcie z Cieplikiem- maskotką PEC. To było miłe i pouczające spotkanie. Nawyki ekologiczne warto kształtować od wczesnego dzieciństwa.

Tekst: Paulina Furmaniak

 showcase schools badge

200smi