Strona główna

animaloterapia z alpaka19 czerwca 2018 r. uczniowie klas integracyjnych pierwszego etapu edukacyjnego  (1b, 1e, 2a, 2b i 3b) wzięli udział w pikniku zorganizowanym przez Szkolny Klub Wolontariusza.

Jaki przyświecał nam cel? Integracja przez wspólną zabawę. Na miejsce pikniku wybraliśmy niezwykle ciekawe i przyjazne miejsce  - „Nasza Zagroda - Alpaki i Przyjaciele”. Tu dzieci spotkały się z niebywale  uroczymi i łagodnymi mieszkańcami zagrody - alpakami: Leo i Rudym. W zajęciach z animaloterapii dzieci brały udział pod okiem pani Kasi, która opowiedziała wiele ciekawostek o alpakach, pokazała jak głaskać, czesać czy karmić te zwierzęta. A przytulać i karmić dzieci chciały je bez końca JW zagrodzie mieszkają też- równie przyjaźnie usposobione- króliczki i małe świnki.
Oprócz zajęć z animaloterapii dzieci miały czas na dobrą zabawę na świeżym powietrzu: mnóstwo atrakcji sportowych, puszczanie baniek mydlanych, malowanie twarzy. Był też miły, wspólny czas przy ognisku, gdzie każdy mógł upiec pyszną kiełbaskę.
Nad całością imprezy czuwały nasze wolontariuszki z paniami opiekunkami:Sylwią Łagodą i Jagodą Marczuk.  Wszystkim dziękujemy za niezapomniane chwile wspólnej zabawy.
Dziękujemy również tym wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji pikniku.

Tekst: Jagoda Marczuk

 showcase schools badge

200smi