Strona główna

pszczolka5 czerwca 2018 r. klasy 1b i 1e z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu. Dzieci zapoznały się z historią chowu i hodowli pszczół. Każdy mógł poczuć się jak prawdziwy pszczelarz, zakładając specjalny kapelusz. Wielką atrakcją była możliwość zobaczenia, jak wygląda ul od środka oraz obserwacja pracy pszczół za szklaną szybą. Po zwiedzaniu muzeum dzieci miały czas wolny w ogrodzie, gdzie przy okazji mogły podziwiać różnorodne ule: barcie kłodowe, kószki, typowe ule polskie a nawet tzw. ule figuralne. Uczniowie brali udział w warsztatach, podczas których każdy mógł wykonać samodzielnie świeczkę z pszczelego wosku. Na zakończenie wycieczki nie mogło zabraknąć smacznego jedzenia.

Tekst: Agata Sternel

Zdjęcia: Marta Mikołajczak i Renta Bednarz

 showcase schools badge

200smi