Strona główna

szczypiorZawodniczki Szkoły Podstawowej nr 12 wywalczyły w dniach 31.05-3.06.2018 r.  tytuł najlepszej drużyny w Polsce! Finałowa rozgrywka miała miejsce w Głuchołazach. To właśnie tam zaproszono 16 najlepszych drużyn z całego kraju, w tym reprezentację Szkoły Podstawowej nr 12, która wcześniej wywalczyła tytuł mistrzowski w Wielkopolsce.

Faza grupowa, w której gnieźnianki mierzyły się z sześcioma innymi ekipami przebiegła gładko. Szczypiornistki z Grodu Lecha zwyciężyły we wszystkich spotkaniach, pieczętując tym samym pierwsze miejsce w grupie i udział w ćwierćfinale turnieju. W nim zawodniczki z Pierwszej Stolicy Polski okazały się lepsze od drużyny z Wąbrzeźna (8:6). Kolejna runda to jeszcze jedna wygrana SP 12. Tym razem gnieźnianki pozostawiły w pokonanym polu zespół Gardei (10:6), więc do pełni szczęścia brakowało tylko triumfu w finale mistrzostw Polski.

I tak się stało! Zespół z Radzymina musiał uznać wyższość zawodniczek "Dwunastki", które zwyciężyły w finałowej batalii 11:9, zdobywając tym samym złote medale i tytuł najlepszej drużyny w kraju!

Wyniki:

Grupa A:

SP12 Gniezno – Szczecin 7:4

SP12 Gniezno – Lubrza  22:4

Radzymin – SP12 Gniezno 7:10

SP12 Gniezno – Białystok 14:8

Piotrków Trybunalski – SP12 Gniezno 4:9

SP12 Gniezno – Gardeja 10:7

Tabela grupy A po wszystkich meczach grupowych:

  1. Gniezno                      18pkt.
  2. Radzymin                   12pkt.
  3. Gardeja                      12pkt.
  4. Szczecin                     12pkt.
  5. Białystok                     6pkt.
  6. Lubrza                        3pkt.
  7. Piotrków Tryb.            0Pkt.

Ćwierćfinał:

SP12 Gniezno – Wąbrzeźno   8:6

Półfinał:

SP12 Gniezno – Gardeja        10:6

Finał:

SP12 Gniezno – Radzymin      11:9

Nasz zespół występował w składzie: Zuzanna Bober i Estera Kubiak – bramkarki, Agata Szymańska, Kinga Piotrowska, Julia Nowak, Weronika Wabińska, Maria Tanaś, Paulina Musiał, Maja Schlabs, Julia Skoczeń, Wiktoria Kraczek, Oliwia Celmer, Aleksandra Śmigowska, Marta Łachowska- zawodniczki pola

Trenerzy: Robert Popek i Przemysław Śmigowski

Tekst i zdjęcia: Robert Popek

 showcase schools badge

200smi