Strona główna

25 maja 2018 roku uczniowieklas IV – VII naszej szkoły mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności  oratorskie w Szkolnym Konkursie Krasomówczym. Z uwagi na to, że w tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, tematem zaprezentowanych wystąpień była „Historia Polski w legendzie”. Uczestnicy porwali słuchaczy swoimi opowieściami o historii króla Popiela, miękkim sercu królowej Jadwigi czy poczynaniach Mistrza Twardowskiego, Dodatkowo konkurs uświetniły stroje oraz własnoręcznie wykonane przez uczniów rekwizyty.

Komisja konkursowa nagrodziła następujących uczestników:

I miejsce:  Zosia Puk z klasy IV e

II miejsce: Maja Tomczyk z klasy V c

III miejsce: Laura Ciesielska z klasy V c

Ponadto wyróżnienia otrzymały:

Jagoda Jendraszak z klasy IV a oraz Zofia Kwitowska z klasy V d.

Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za udział w zabawie, która była dobrą okazją do doskonalenia swoich umiejętności oraz spróbowania swoich sił podczas wystąpienia na scenie.

Tekst i zdjęcia przesłała: Aneta Boczkowska

 showcase schools badge

200smi