Strona główna

Każdego roku świętujemy w naszej szkole Dzień Patrona. W klasach I- III obchody zostały rozłożone na dwa dni. Pierwszego dnia uczniowie zgromadzili się w szkolnej auli, żeby wspólnie odśpiewać hymn szkoły, obejrzeć prezentację dotyczącą życia i dorobku zawodowego naszego patrona profesora Adama Wodziczki. Następnie udali się do swoich sal, aby wykonać zaplanowane wcześniej zadania. Między innymi tworzyli kolorowe plakaty z hasłami proekologicznymi. Te same prace uczniowie wykorzystali w drugim dniu obchodów święta, kiedy to prezentowali je na scenie. Następnie wszyscy z uwagą wysłuchali prelekcji pani Karoliny Łochowskiej, pracowniczki Nadleśnictwa Gniezno.

Ponadto tegoroczny Dzień Patrona został przez uczniów uczczony poprzez złożenie wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą Adama Wodziczkę.

                                                                                              Tekst: Agnieszka Drzażdżyńska

 showcase schools badge

200smi