Strona główna

W dniach 24 -25 kwietnia 2018 r. uczniowie klas 4d i 4e udali się na wycieczkę klasową do Gdyni, Gdańska i Malborka. Pan przewodnik oprowadził nas po Darze Pomorza i Oceanarium a następnie pokazał najpiękniejsze atrakcje Gdańska, m.in. Konkatedralną Bazylikę Wniebowzięcia NMP, Długi Targ i ulicę Długą czy też jedno z piękniejszych miejsc- Fontannę Neptuna. Pogoda pozwoliła nam również na spędzenie przyjemnych chwil nad brzegiem morza. Pod koniec dnia udaliśmy się na obiad i nocleg do Mikoszewa, gdzie czekała kolejna niespodzianka w postaci pysznego grilla oraz dyskoteki. Następny dzień rozpoczęliśmy od świętowania urodzin jednej z uczennic. Później udaliśmy się do Malborka. Na miejscu czekały już na nas panie przewodniczki, które nie tylko opowiadały o historii zamku i zakonu, ale również sprawdzały naszą wiedzę i czujność poprzez zadania, za które zdobywaliśmy kolejne litery hasła. Zabawa była świetna pomimo niesprzyjającej pogody. Wszyscy uczestnicy podziękowali paniom wychowawczyniom i panu Sławomirowi Ratajczakowi oraz panu Sebastianowi Walczakowi za opiekę oraz uznali wyjazd za bardzo udany, pytając jednocześnie o kolejną podróż.

Tekst: Renata Andrychowicz

Zdjęcia: Magdalena Gawrońska i Renata Andrychowicz

 showcase schools badge

200smi