Dnia 28 kwietnia w naszej „Dwunastce” odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I - III zorganizowany przez panie Marlenę Bucholc,  Magdalenę Grzybowską, Teresę Janicką  i Alicję Wojciechowską. Każdą klasę reprezentował jeden wykonawca. Celem konkursu było szerzenie kultury słowa poetyckiego, wspieranie uzdolnień oraz wyłonienie najlepszych recytatorów do konkursu międzyszkolnego. Komisja, w skład której weszły organizatorki konkursu, oceniała pamięciowe opanowanie utworu, jego interpretację, intonację, dykcję oraz wyrazistość.

Laureatami konkursu zostali:

- w kategorii klas pierwszych:

I miejsce – Małgorzata Trojanowska klasa Ie;

II miejsce – Maja Tomczak klasa Ia;

III miejsce – Pola Woźniak klasa If;

- w kategorii klas drugich:

I miejsce – Zuzanna Bober IIf;

II miejsce – Julia Bogucka klasa IIe;

III miejsce – Marysia Tanaś klasa IIa;

- w kategorii klas trzecich:

I miejsce – Krysia Włodarczyk klasa IIIa;

II miejsce – Tatiana Bukowska klasa IIIe;

III miejsce – Krystian Szrejter klasa IIIb.

Międzyszkolny Przegląd Recytatorski odbył się 8 kwietnia w SP nr 3. Wszyscy przedstawiciele Dwunastki odnieśli sukces zdobywając najwyższe laury. I miejsca wśród uczniów klas drugich zajęła uczennica klasy 2f – Zuzanna Bober, II miejsce w tej samej kategorii Małgosia Trojanowska z klasy 2e. Krysia Włodarczyk z klasy 3a wywalczyła III miejsce w grupie trzecioklasistów.

Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!