Przez cały rok w naszej szkole dzieje się coś interesującego. Uczniowie biorą udział w różnych konkursach przedmiotowych, przedstawieniach i kołach zainteresowań. Wielu z nich zajmuje czołowe miejsca w

imprezach szkolnych, miejskich, wojewódzkich i ogólnopolskich. Swoimi występami uświetniają przeglądy teatralne, Dzień Wiosny, festyn szkolny, gry uliczne, zawody sportowe. W nagrodę za pracę i szczególne osiągnięcia  grupa uczniów klas szóstych pojechała do Wrocławia wraz z opiekunami: panią Elżbietą Bartnicką - Karasiewicz (SKT), panią Magdaleną Gawrońską (SU) i pomysłodawcą całego przedsięwzięcia - panem dyrektorem Marianem Pokładeckim.  W ubiegłym roku wyróżnione dzieci zwiedzały Warszawę.

Po Wrocławiu oprowadzał wycieczkowiczów, zaprzyjaźniony ze szkołą, znany przewodnik pan Henryk Karasiewicz. Turyści zobaczyli to, co we Wrocławiu warte jest obejrzenia, czyli Plac Solny, Rynek, Ratusz, figurki krasnali, pomnik Fredry, Panoramę Racławicką, Ostrów Tumski, katedrę - wjechali na wieżę, skąd podziwiali piękną panoramę Wrocławia. Po krótkiej przerwie, którą spędzili w Galerii Dominikańskiej, udali się do Hali Stulecia, zachwycali się pokazem fontann multimedialnych,

podziwiali Ogród Japoński. Na koniec wszyscy udali się do Zoo. Wycieczka na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

A oto i oni: Klaudia Balcerek, Łukasz Bogajewski, Martyna Dolacińska, Dominik Grajek, Miłosz Król, Oliwia Pudelewicz, Wiktoria Serbin, Jakub Woźniak, Paweł Kmiecikowski, Jeremi  Herwart, Mikołaj Brzóstowicz, Nikole Dominiak, Agata Kamińska, Klaudia Kasprowiak, Aleksandra Klaś, Sebastian Kosicki, Patrycja Kuszak, Jakub Michalak, Karolina Milaimi, Weronika Zbiranek, Nadia Zielińska, Klaudia Żelek, Angelika Bosacka, Adrian Banaszak, Katarzyna Kaszyńska, Julia Gołas, Julia Kubacka, Karolina Jasińska, Zofia Majewska, Katarzyna Marciniak, Julia Stachowiak.