10 czerwca 2014 roku uczniowie klasy IV d zostali zaproszeni do Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Gnieźnie przy ul. św. Wojciecha 3.  W placówce tej działa „Teatr Gwiazdki Niepokalanej”, który jest cenną inicjatywą pracujących tu sióstr zakonnych. Dzieci obejrzały niezwykle pomysłową adaptację znanej baśni „Kopciuszek”. Wyeksponowanie na małej scenie odwiecznej walki dobra ze złem okazało się dla uczniów nie tylko elementem edukacji teatralnej i polonistycznej, ale też pretekstem do refleksji oraz dobrą rozrywką.

Wielkie serce i talent zróżnicowanej wiekowo grupy aktorskiej oraz  naturalny sposób zaangażowania widza w rozwój akcji (słynna scena mierzenia pantofelka)  zostały nagrodzone gromkimi brawami publiczności.

Widzowie byli ponadto zachwyceni pomysłową scenografią, bogactwem kostiumów i charakteryzacją aktorów . Wszystko to zostało okraszone interesującym podkładem muzycznym i dubbingiem oraz układami choreograficznymi, które przeniosły dzieci w zupełnie baśniową rzeczywistość.

Na zakończenie spektaklu wychowawczyni klasy IV d, pani Ewa Kubiak,  dziękując za zaproszenie, wyraziła uznanie reżyserom i kreatorom spektaklu za nieszablonowość ujęcia tematu, poczucie humoru i serdeczność.

Okazuje się, że nadal może istnieć teatr, który stanowi źródło pozytywnych oddziaływań wychowawczych i zjednuje młodego widza, nie odwołując się do „modnej” dziś wulgarności.

Przy okazji pomarzyliśmy sobie o takim wyposażeniu audiowizualnym i rampie z kilkoma profesjonalnymi, obrotowymi reflektorami, które od pierwszych chwil spektaklu uruchomiły naszą wyobraźnię.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12 oraz maluchy z Trzemeszna mogły przekonać się, na czym w istocie polega „magia teatru”- teatru, który uczy, bawi i wzrusza.