W ostatnich dniach wydarzenia sportowe dostarczyły społeczności Dwunastki niezwykłych i radosnych przeżyć. 11 czerwca nasza reprezentacja piłkarek ręcznych wywalczyła II miejsce w finale ogólnopolskiego turnieju „Szczypiornistki na Orlikach”. W tym samym czasie pozostali uczniowie przeżywali prawdziwą sportową ucztę podczas „Dnia Sportu i Rekreacji”. Tegoroczny program „Dnia…” zakładał aktywizowanie wszystkich dzieci do zabaw na  świeżym powietrzu, bardzo duży nacisk położono na zajęcia rekreacyjne. Dla klas IV –VI przeprowadzono trening aerobowy, który składał się z nauki układu gimnastycznego, tego samego dla klas IV, V i VI oraz wspólnego tańca na murawie stadionu lekkoatletycznego na zakończenie imprezy. Przygotowano również „Strefę zabaw podwórkowych”, w której można było poskakać w gumę, przez linkę i skakankę oraz nauczyć się wspaniałych, trochę zapomnianych gier takich jak cymbergaj, serso, bule, bierki podwórkowe, kapsle.

Część sportowa obejmowała turnieje w dwa ognie i wyścigi rzędów dla klas I – III, drużynowy trójbój lekkoatletyczny klas IV i V, sztafetę 6 x 200m klas VI, wyścig na 100 m „Najszybszy uczeń Dwunastki”, zawody  w skoku wzwyż „Najlepszy skoczek Dwunastki”.

Dla uczniów niepełnosprawnych zorganizowano gimnastyczny tor przeszkód i wyścigi na wózkach.

Dodatkowo, w salach lekcyjnych, przeprowadzono konkurs plastyczny na najciekawszy projekt sprzętu sportowego wykonanego z materiałów wtórnych. Powstały pomysłowe boiska do koszykówki i siatkówki, cała galeria piłek i rakietek, niezwykłe skakanki, bule, sztangi, rzutki, warcaby, deskorolki, a nawet deska surfingowa.

Podobnie jak z ubiegłym roku odbyła się rywalizacja między uczniami i nauczycielami. Tym razem miała formę wyścigów rzędów. Po zaciekłej i wyrównanej walce, niewielką różnicą punktów zwyciężyła drużyna belfrów.

Pogoda nam dopisała, z nieba lał się żar, jednak atmosfera imprezy była gorąca przede wszystkim dzięki dużemu zaangażowaniu wszystkich nauczycieli i uczniów.